Interreg Central Baltic
EU
<JAUNUMI

Tūrisma uzņēmēji smeļas pieredzi SiguldāBrauciena diena iesākās Turaidas muzejrezervātā, kur gides pavadībā tika iepazīta jaunākā ekspozīcija, kā arī iegūta noderīga informācija par pamatprincipiem, kā veiksmīgi vadīt ekskursiju tūristu grupai. Turpinājumā brauciena dalībniekiem bija iespēja vērot skaistos rudens skatus Gaujas ielejā caur gaisa vagoniņa stiklotajiem logiem, kā arī skatītāja lomā izdzīvot emocijas, ko dod Siguldas viens no jaunākajiem tūrisma piedāvājumiem “Zērglis” – “zip line” lidojums. Savukārt Siguldas Tūrisma informācijas centra vadītāja Monta Liepa sniedza informāciju par aktualitātēm tūrisma informācijas centra darbībā.

Zemnieku saimniecības “Pīladži” apmeklējuma laikā bija iespēja izzināt, kā viena uzņēmuma ietvaros tiek attīstītas un labi sadzīvo vairākas uzņēmējdarbības nozares, sākot ar stādu, augļu un ogu audzēšanu līdz pat izaudzēto produktu pārstrādei un tūrismam.

Brauciena laikā notika arī seminārs, kurā pašvaldības tūrisma organizatore Rudīte Vasile iepazīstināja ar tūrisma nozares aktualitātēm Latvijā. Savukārt projekta HANSA asistente Liene Zilvere pastāstīja par paveiktajiem un plānotajiem darbiem projekta ietvaros, kā arī pirmo reizi plašākai publikai atrādīja prezentācijas video materiālu par Straupi – mazāko Hanzas pilsētu pasaulē.

Dienas noslēgumā dalībnieki viesojās pie “Mazajā brīnumzemē” - vietā, kur iepazīt pasauli no putna lidojuma perspektīvas. Tur miniatūrās pasaules ekspozīcija mērogā 1:87 vilina ar māksliniecisko smalkumu, nākotnes tehnoloģijām, pilsētu, lauku, kalnu, ieleju un dažādām sadzīves ainiņām.

Pēc brauciena tā dalībniekiem izteica savus vērojumus, novērtēja, ka ir patīkami pārsteigti gan par Turaidas muzejrezervāta mūsdienīgo piedāvājumu, sakopto uzņēmējdarbības vidi Siguldā. Saruna veicināja domu apmaiņu par sadarbību un tūrisma piedāvājuma dažādošanu arī mūsu novadā.

Liene Zilvere,
projekts HANSA asistente

Rudīte Vasile,
tūrisma organizatore